ЗНО з української мови та літератури – складне, але потрібне всім

Як би багатьом не хотілось складати ЗНО з української мови та літератури, однак доведеться, оскільки це єдиний обов’язковий предмет для всіх учасників тестування.Скажете, несправедливо це! Можливо. Можна й посперечатись. А здавати все одно потрібно, тому що українська – це наша рідна та державна мова.

Що варто знати про ЗНО з української мови та літератури?

  • Це однорівневе тестування: (два рівні – базовий та поглиблений у 2016 році були скасовані). 
  • Загальна кількість завдань – 58 
  • Всі завдання поділяються на три типи:1) завдання з вибором однієї правильної відповіді (№1–23, 29–33, 34–53); 2) завдання на встановлення відповідності (№24–28, 54–57); 3) завдання з розгорнутою відповіддю (№58).
  • Максимальна кількість балів, яку можна отримати за базовий рівень – 104. З них за завдання з розгорнутою відповіддю – від 0 до 20 балів.

Для підготовки є маса джерел і колодязів, тому починаймо.

Скільки та як краще готуватись, щоб успішно пройти тести з української мови та літератури?

Говорячи про якісну підготовку, насамперед слід добре зрозуміти, що золотої таблетки ніхто не дасть. Муштрувати свою мову та ще й літературу потрібно тривалий час. В цьому ділі досить гарно допомагає школа, звичайно, якщо скористатись її допомогою, а не просиджувати уроки. Як-ніяк саме на цих уроках можна взяти так звану «базу»: познайомитись з частинами мови, групами їх закінчень, особливостей, правописом слів, комами, тире, двокрапками і місцем їх розташування в різних реченнях. Мова йде про навчання до випускного класу, у якому варто глибше зануритись у повторення і підготовку, як, залежить від поставленої мети. Якщо потрібен прохідний бал у сертифікаті ЗНО, бо ти йдеш на технічну спеціальність, тоді школа + трохи повторення + трохи допомоги = необхідний результат. Якщо ж на часі вступ на філологію або туди, де українська мова – профільний предмет, тоді варто боротись  за максимум. Адже якраз ЗНО дає «живу конкуренцію» і тільки ти можеш сам вибороти собі якомога вище місце у рейтингу абітурієнтів. В такому разі потрібен помічник.

5 порад, як запам’ятати дати з історії України

Запам’ятовувати дати — чи не найскладніше при вивченні історії України. Тому публікуємо кілька простих, але дієвих порад, як зробити підготовку до ЗНО з історії простішою і ефективнішою.

Конспект і інтерес

Обери підручник, який підходить під програму ЗНО з історії, і конспектуй в окремий зошит основні дати або події. Конспектуй не тільки те, що дуже важливе, а й те, що тобі здається цікавим! Тоді інформація легше запам’ятовуватиметься мозком.

Картинки

Знаходь в інтернеті (наприклад, на нашому сайті ;), підручниках або у спільнотах з підготовки до ЗНО корисні картинки, схеми і таблиці, за якими простіше буде запам’ятати дати або певну тему. Близько 80% інформації наш мозок засвоює візуально, тож допоможи йому в цьому.

Аудіо

Цей метод дуже добре працює, якщо ти краще засвоюєш інформацію на слух. Знайди перелік основних дат з історії України, читай їх вголос і записуй собі на диктофон. Перед сном слухай запис у навушниках, можеш навіть спати з ними (якщо вуха не болять). Інформація відкладатиметься в пам’яті на підсвідомому рівні, як, наприклад, набридливі музичні мелодії. Можеш трохи змінити цей спосіб і читати перелік дат вголос батькам або однокласнику, з яким ви разом готуєтесь. Тоді ти не лише чутимеш свій голос, але й будеш ніби навчати іншу людину. Мозок сприйматиме таку інформацію як більш практичну і важливу.

Графік і система винагород

Постав собі за мету за день просидіти за підручником 1 або 2 години (або більше, якщо вистачатиме терпіння). Заведи блокнотик, де ти щодня плюсами відмічатимеш, чи дотримуєшся графіку. Якщо сьогодні просидів за навчанням більше — завтра можна відпочити. Якщо сьогодні прогуляв — завтра вчишся трохи довше. Придумай собі систему винагород і призів. Наприклад, якщо ти увесь тиждень працював за графіком, то в неділю можеш купити собі щось нове або довше посидіти в інтернеті. Повір, це працює.

Зосередження і відпочинок

По-перше, не відволікайся. Знайди тихе місце, вимкни музику, телевізор, відклади телефон, вимкни інтернет. Попроси батьків не чіпати тебе найближчим часом, завчасно поїж. Спробуй зробити так, щоб повністю зосередитись на навчанні. Тоді час пройде ефективно. Після навчання відпочинь і не засвоюй нову інформацію одразу (тобто найближчу годину не вмикай інтернет ;). Прогуляйся, подихай повітрям, поговори з друзями.

Усім успіхів у освоєнні історичних дат!

 

ЗНО з математики – дружи з логікою та тестами

Тестування з математики обирають ті, хто мислить точно і не любить всілякої «води». Вони не терплять писати твори чи характеризувати літературні шедеври. Все має бути мовою цифр, формул та правильних розв’язків. Ти відносиш себе до таких?

Тоді адреса вибрана вірно. Говоримо про точну науку, а саме: математику.

Готуємось до ЗНО з математики точно і швидко.

Якщо ти математик в душі або навіть трохи «не дотягуєш», все одно підготовку до ЗНО з математики потрібно гарно розпланувати, розписати, розкласти все по поличках. Спершу радять визначити свої слабинки, щоб не розв’язувати переважно зрозуміле, а мати достатньо часу на проблемні теми, їх довивчення та закріплення.Дивлячись на тести з математики 2017, а також попередніх років, вчителі та викладачі радять особливу увагу приділяти таким темам як: тригонометричні формули, властивості логарифмів, схемам вирішення ірраціональних рівнянь та нерівностей, арифметичній та геометричній прогресіям та тим, які ти для себе визнаєш як проблемні.Що стосується швидкої підготовки, то це, безумовно, залежить тільки від тебе. Прикро визнавати той факт, що немає чарівного методу швидкої підготовки без твоєї участі. Захочеш – підготуєшся за лічені місяці, не захочеш – відповідним буде й результат. Підручник під подушкою в ніч перед ЗНО навряд чи допоможеJ.Однак ЗНО Клуб, зі свого боку, готовий надати досить широкий спектр допомоги. Використовуючи її, є можливість зекономити час на пошуки матеріалів, організувати весь процес і гарно «наматематикуватись».