ЗАХОДИ

Літературна вітальня

з Наталею Данилюк

 

Звучить музична композиція  О.Скорика з «Царівна»

Ведуча 1. – Сьогодні ми раді вітати літературну еліту Прикарпаття, гостей, учнів та вчителів в стінах нашої школи. І запрошуємо на почесне місце в нашій імпровізованій вітальні пані Наталію Данилюк, про творчість якої ми будемо сьогодні говорити. (під звуки композиції «Царівна» заходить письменниця).

Ведуча 2. – Зазвичай, після фото та офіційної інформації іде така ж  суха біографічна довідка. Але перед нами незвичайна людина – перед нами талант. Тож офіційну інформацію ми змінимо на рядки людини, яка за словами пані Наталії, «подарувала крила» до майбутнього літературного злету, словами Валентини Савелюк – поетеси, журналістки з міста Києва, активної учасниці Інтернет-спільноти «Клуб поезії».

Ведуча 1. –  Так поетично і з любов’ю, словами Валентини  Савелюк, ми почули про життя пані Наталі. І коли на екрані ми бачимо родинні світлини  я згадую, як на запитання про улюблений вірш поетеса, задумавшись, відповіла: мабуть, вірш «У мами моєї». До речі, цей вірш переміг у Всеукраїнському конкурсі «Бентежить душу батьківська земля», і саме його ми зараз і послухаємо. Наталя Федора, безсмертна музика Поля Моріа і прекрасні рядки вірша.

Ведуча 2. – Коли ми послухали такий зворушливий вірш про маму, то неможливо просто обійтись без вірша про тата. З тієї ж збірки «Кульбабова віхола» – «Татові». Василь Черпак, звуки «Кришталевого суму» і надихаючі слова вірша.

Ведуча 1. – Хто цікавиться вашою творчістю, пані Наталіє, то знає, що вперше свої вірші ви винесли на люди через реєстрацію в Інтернет-спільноті «Клуб поезії», а зараз ваша творчість тісно пов’язана з регіональним поетичним клубом «Об’єднані словом», саме там ваше сприйняття світу знаходить найбільше розуміння і підтримку. До вашої уваги уривок з інтерв’ю «Літературної світлиці».

Ведуча 2.  – Після таких відвертих і щирих слів для тих, хто ще не знає, хочу з радістю повідомити – пані Наталя написала своєрідний гімн для клубу «Об’єднані словом», який став його пісенною візитівкою. Виконав його композитор і співак Володимир Сірий.

Ведуча 1. – Коли ми вже торкнулися пісенної творчості, то я пропоную вам ще один кліп знятий Олексієм Тичко на вірш «На розі в маленькій кав’ярні». Музику написав Віктор Охріменко. Виконує заслужений артист України Ярослав  Чорногуз. Кліп був знятий у Львові.

Ведуча 2.  – Ми надіємось, що такі прекрасні і душевні пісні переможуть і на Всеукраїнських і Міжнародних сценах.

Коли ми спілкувалися з пані Наталією, я запитала, а яка пісня вас найбільше надихає, торкається струн вашої душі та несподівано для себе почула назву і моєї улюбленої пісні «Ой у гаю при Дунаю». Вчителі нашої школи вирішили подарувати вам, пані Наталіє, саме цю вашу улюблену пісню.

Звучить пісня «Ой у гаю при Дунаю» у виконанні вчителів школи.

Ведуча 1. – І так, на чарівних хвилях пісні ми наблизилися до презентації нової третьої збірки віршів «Океан, що навиворіт». Книга вийшла у видавництві «Симфонія форте», що у місті Івано-Франківську. Вірші в ній об’єднані у чотири цикли:  «В дитинстві моєму», «У купелі чуттєвої краси», «Набої душі» та «Є час». Літературним редактором збірки став наш відомий письменник Прикарпаття, член Національної спілки письменників України пан Любомир Михайлів. І перше слово про цю збірку ми би хотіли почути саме від нього.

Виступ Любомира Михайліва.

Ведуча 2.  – Автором передмови до збірки «Океан, що навиворіт» є пані Леся Шмигельська – вона також  є членом Національної спілки письменників України, автором багатьох поетичних збірок і просто подругою пані Наталії.

Виступ Лесі Шмигельської.

Ведуча 1. – Після таких слів захоплення ми надамо слово вчителю-методисту української мови та літератури, відміннику народної освіти, упоряднику хрестоматії для учнів 5-11 класів «Літературна Рожнятівщина» – Слюсаренко Дані Степанівні. Власне під її редакцією учні 11-Б класу під час проведення Тижня української мови та писемності написали імпровізований «Лист до мови». Це могли написати учні, які щиро шанують українське слово так як це робить в своїх віршах пані Наталія Данилюк. Дана Степанівна, вам слово.

Аналізує творчість письменниці вчитель Слюсаренко Д.С.

Лист до мови читає Дякун Роман

Вірш читає Салижин Дмитро «Дівчині, Воїну, Птасі…»

Ведуча 2.  – Цей вірш не залишає байдужим жодного з нас, болем  і криком відбивається  в душі  кожної людини. Особливо, коли це душа справжнього музиканта. Соломійка Чічак. Ексклюзивно, для нашої сьогоднішньої зустрічі виконає пісню на слова цього вірша. Музичний керівник – Ганна Дмитрівна Чічак.

Чічак Соломія виконує пісню «Дівчині, Воїну, Птасі…».

Ведуча 1.  – Прекрасні слова. Розкішне виконання.

І ще один сучасний штрих до творчості пані Наталі. У Києві започатковано літературний проект «Сила Слова». – автором цього проекту є журналістка, письменниця Марина Станкевич. Суть проекту: абсолютно випадкові люди різних професій читають на вибір вірші різних поетів. І нам надзвичайно відрадно, що серед обраних були вірші власне пані Наталі «Безхатько пес», та «Мамо я падаю в небо».До цих віршів відзнято в Києві відеоролики, які ми пропоную вам зараз переглянемо.

Ведуча 2.  – Правда вражає?! І ми під сильними враженнями від побаченого і почутого вирішили спробувати і свої сили. Жаль звичайно, що не нам першим прийшла така ідея, але на то вона і столиця аби показувати нам приклад. Учні та класний керівник 10 –А класу. Вірш «Борись!».Режисер та оператор вчитель інформатики, учасниця конкурсу «Класний керівник року», а можливо і його переможниця Надія Василівна Бендак.

Ведуча 1.  –  Який надихаючий патріотизм прозвучав з уст наших учнів. І це ще не все. Вірш «Мій мирний народе, ти зроду війни не жадав» читають: вчитель-методист допризовної підготовки, майор козацького Галицького війська Слюсаренко Є.Й., директор школи Мельник Т.Й., голова профспілки школи Соломчак В.В. та учень 11-Б класу Зозук Мар’ян.

Ведуча 2.  – Вірш дуже гарний і прочитаний з душею. І таких віршів у збірці «Океан що навиворіт» багато. Коли ми попередньо спілкувалися з пані Наталею, то запитували її, що саме надихає поетесу на такі патріотичні рядки, вона не задумуючись сказала – події на Майдані. Сплеск народного підйому не залишає байдужою душу поетеси. Під важким враженням від загибелі одного з перших героїв «Небесної сотні» Сергія Нігояна, повстали рядки вірша «Хлопчику юний за сірим пробитим щитом».

Вірш «Хлопчику юний»

Ведуча 1.  – Поезія пані Наталі зворушує, і не залишає байдужим нікого. Під враженням від прочитаного наш учень Бойко Олег написав свого власного вірша і зараз ми його почуємо в авторському виконанні.

Читає Бойко Олег

Ведуча 2.  – Та на жаль трагічні події не закінчилися цифрою сто. Батьківщина вимагала від своїх достойних синів захисту та оборони, і вони пішли… З вірою, з надією, з любов’ю в серці. Багатьох немає серед живих. І на жаль список загиблих поповнив і наш краянин з Рожнятівщини Микола Михайлишин. Застогнали наші душі і полилися болем і горем рядки на папір. Вірш «Сини ідуть» ще ніде не був надрукований. І сьогодні авторка дарує нам нагоду послухати його вперше в оригінальному читанні. Отже, Н.Д. «Сини ідуть».

Наталя Данилюк читає вірш «Сини ідуть».

Ведуча 1. – Вірш проймає до самого серця, хочеться і плакати і кричати, одночасно і гордитися тим, які достойні сини у нашої нації. І як хочеться вірити, що інші, такі ж сильні враження у нас викличуть рядки, пов’язані з позитивними подіями, радісними, веселими.

Ведуча 2.  –У світ вийшла збірка «Осінь у камуфляжі», де 31 автор з різних куточків України презентували свої вірші, одним з авторів була наша пані Наталія. Крім того, готується Хрестоматія для молодшого шкільного віку. І наша письменниця подала дві казки і є співавтором декількох віршів, і власне, один з них нам прочитає зараз син пані Наталі – Броніслав.

Син читає вірш.

Ведуча 1. – Сьогодні в нашій світлиці присутні не лише наші односельці, але і гості з різних куточків Івано-Франківщини. Пані Наталя представить нам своїх гостей і друзів по перу та надасть їм слово.

Слово мали: поетеса Оксана Лесюк, Оксана Сподар, Любов Соломчак, Богдана Пілецька, учасниці Міжрегіоналного поетичного клубу «Об’єднані словом» Леся Геник, Адель Станіславська і Віталія Савченко.Завершальні слова подяки прозвучали від заступника директора з навчально-виховної роботи Тофан Р.В.